سفارش تبلیغ
صبا




























پیاده تا عرش

بسم الله...

سلام

جلسه ی توجیهی پیش دبستانی دخترم بود، گفتند ما به خیریه ها کمک می کنیم، میتونید ماهانه مبلغی را مشخص کنید و پرداخت کنید برای خیریه. شروع به نام نویسی کردند و گفتند حداقل مبلغ 5 هزار تومن است که با ثبت نام شما متعهد میشوید هر ماه این مبلغ را به خیریه پرداخت کنید.

خانمها یکی یکی اسمشان را میگفتند تا ثبت شود، به من که رسید گفتم اجازه بدید با همسرم مشورت کنم اگر اجازه دادند حتما در این امر خیر شرکت میکنم. خانمی در جمع خطاب به من گفت: خانم مگه ماهی پنج هزار تومن چقدره که در پرداختش تأمل میکنی؟ گفتم هر چقدر هم که کم باشه، بدون هماهنگی با همسرم کاری نمیکنم.

لابد پیش خودتون میگید به امر خیر که رسید یادش افتاد باید از همسرش اجازه بگیره. نه! اصلا اینطور نیست. از ابتدای زندگی مشترکمون خودم را مقیّد به این مسأله دونستم که برای چنین اموری خصوصا مالی، اول با ایشون مشورت کنم، چون منبع درآمد خانه همسرم است، تکیه گاهم در زندگی ایشونه. نه تنها در امور مادی که حتی در اموری مثل بیرون رفتن از منزل هم همیشه اجازه ی ایشون برام مهم بوده، در این هفت سال زندگی مشترک حتی یک بار هم نشده که بدون اجازه ی همسرم از منزل بیرون برم. حتی مواقعی بوده که خیلی دوست داشتم جایی برم ولی چون ایشون راضی نبوده پا روی دلم گذاشتم و نرفتم.

شاید عده ای بگن با این کار فقط همسرت را پررو میکنی، ولی من در این هفت سال ندیدم همسرم از اطاعت کردنهای من سوء استفاده کنه و پررو بشه. اتفاقا همیشه این ویژگی من را تحسین میکنه. اسلام هم تاکید زیادی روی اطاعت زن از شوهر داره نمیدونم چرا بعضی از خانمهای امروزی به بهانه ی روشنفکری و مدرن شدن تلاش میکنند این حکم اسلام را کمرنگ کنند. باور کنید با اطاعت از همسر، شخصیت شما کوچیک نمیشه. اتفاقا آرامشی که این موضوع در زندگی حکمفرما میکنه اصلا قابل وصف نیست. وقتی برای امور مختلف زندگی با همسرتون مشورت کنید، و ایشون ببینه شما چقدر بهش احترام میگذارید، بیشتر و بیشتر عاشق شما میشه و تمام تلاشش را برای رضایت و راحتی شما در زندگی به کار میبره.

زندگی مشترک با این با هم بودنها و در کنار هم بودنهاست که معنا پیدا میکنه، وگرنه اگر قرار بود هر کسی بر طبق میل شخصی خودش رفتار کنه دیگه سنگ روی سنگ بند نمیشد. یک علت افزایش آمار طلاق، و حتی طلاق های عاطفی که به ظاهر زن و شوهر کنار هم زیر یک سقف زندگی می کنند ولی هیچ محبتی بینشون نیست، همین دور شدن از اصول مهم زندگی مشترک است.


نوشته شده در یکشنبه 96/8/14ساعت 8:28 صبح توسط فاطمه ایمانی نظرات ( ) |


Design By : Pichak