سفارش تبلیغ
بستۀ پیشنهادی فروشگاه اینترنتی هاست ایران
هرگاه بنده خالصانه توبه کند، خداوند او را دوست بدارد و گناهانش را در دنیا و آخرت بر او بپوشاند . [امام صادق علیه السلام]
 

 

 

پیاده تا عرش

بسم الله...

سلام

جلسه ی توجیهی پیش دبستانی دخترم بود، گفتند ما به خیریه ها کمک می کنیم، میتونید ماهانه مبلغی را مشخص کنید و پرداخت کنید برای خیریه. شروع به نام نویسی کردند و گفتند حداقل مبلغ 5 هزار تومن است که با ثبت نام شما متعهد میشوید هر ماه این مبلغ را به خیریه پرداخت کنید.

خانمها یکی یکی اسمشان را میگفتند تا ثبت شود، به من که رسید گفتم اجازه بدید با همسرم مشورت کنم اگر اجازه دادند حتما در این امر خیر شرکت میکنم. خانمی در جمع خطاب به من گفت: خانم مگه ماهی پنج هزار تومن چقدره که در پرداختش تأمل میکنی؟ گفتم هر چقدر هم که کم باشه، بدون هماهنگی با همسرم کاری نمیکنم.

لابد پیش خودتون میگید به امر خیر که رسید یادش افتاد باید از همسرش اجازه بگیره. نه! اصلا اینطور نیست. از ابتدای زندگی مشترکمون خودم را مقیّد به این مسأله دونستم که برای چنین اموری خصوصا مالی، اول با ایشون مشورت کنم، چون منبع درآمد خانه همسرم است، تکیه گاهم در زندگی ایشونه. نه تنها در امور مادی که حتی در اموری مثل بیرون رفتن از منزل هم همیشه اجازه ی ایشون برام مهم بوده، در این هفت سال زندگی مشترک حتی یک بار هم نشده که بدون اجازه ی همسرم از منزل بیرون برم. حتی مواقعی بوده که خیلی دوست داشتم جایی برم ولی چون ایشون راضی نبوده پا روی دلم گذاشتم و نرفتم.

شاید عده ای بگن با این کار فقط همسرت را پررو میکنی، ولی من در این هفت سال ندیدم همسرم از اطاعت کردنهای من سوء استفاده کنه و پررو بشه. اتفاقا همیشه این ویژگی من را تحسین میکنه. اسلام هم تاکید زیادی روی اطاعت زن از شوهر داره نمیدونم چرا بعضی از خانمهای امروزی به بهانه ی روشنفکری و مدرن شدن تلاش میکنند این حکم اسلام را کمرنگ کنند. باور کنید با اطاعت از همسر، شخصیت شما کوچیک نمیشه. اتفاقا آرامشی که این موضوع در زندگی حکمفرما میکنه اصلا قابل وصف نیست. وقتی برای امور مختلف زندگی با همسرتون مشورت کنید، و ایشون ببینه شما چقدر بهش احترام میگذارید، بیشتر و بیشتر عاشق شما میشه و تمام تلاشش را برای رضایت و راحتی شما در زندگی به کار میبره.

زندگی مشترک با این با هم بودنها و در کنار هم بودنهاست که معنا پیدا میکنه، وگرنه اگر قرار بود هر کسی بر طبق میل شخصی خودش رفتار کنه دیگه سنگ روی سنگ بند نمیشد. یک علت افزایش آمار طلاق، و حتی طلاق های عاطفی که به ظاهر زن و شوهر کنار هم زیر یک سقف زندگی می کنند ولی هیچ محبتی بینشون نیست، همین دور شدن از اصول مهم زندگی مشترک است.


::: یکشنبه 96/8/14 ::: ساعت 8:28 صبح :::   توسط فاطمه ایمانی 
نظرات شما: نظر

بسم الله ...

سلام

بعضی وقتا حال آدم همینطوری الکی خرابه. چرا! نمیدونم...

نمیدونم چی شد که به اینجا رسیدیم که وبلاگ نویسی انقدر کمرنگ شد. امان از شبکه های اجتماعی موبایلی که همه مون رو درگیر کرده.

چند وقتیه تصمیم گرفتم دوباره وبلاگ نویسی کنم. ولی دیگه مثل قدیما حوصله ی نشستن پای لپتاپ و نوشتن با حوصله و انگیزه ی لازم رو ندارم. شاید یه علتش همین خلوت شدن این محیط باشه. وقتی مطلبی مینویسی و حتی یک نفر نظر نمیذاره آدم احساس میکنه هیشکی مطلبشو نخونده و کم کم بی انگیزه میشه برای نوشتن. دوست دارم این فضا دوباره مثل ده سال پیش پرشور و هیجان باشه.

یادش به خیر یه زمانی پارسی بلاگ هر هفته یک وبلاگ رو به عنوان وبلاگ برتر معرفی میکرد و به مدت یک هفته عکس پروفایل اون وبلاگ و لینکش تو صفحه اصلی نمایش داده میشد. همین موضوع باعث شده بود هیجان خاصی بین وبلاگ نویسا باشه و همه در رقابت بودند که مطالب بهتری بنویسند تا این هفته وبلاگ اونها به عنوان وبلاگ برتر در صفحه اول پارسی بلاگ نمایش داده بشه.

میدونم الان مجله پارسی نامه داره همین کارو انجام میده، ولی دیگه اون شور و حال ده سال پیش در این فضا دیده نمیشه. خود من یادم نمیاد آخرین بار کی به مجله پارسی نامه سر زدم. تقصیر از مدیریت پارسی بلاگ نیست. تقصیر خود ما وبلاگ نویسان پارسی بلاگه که رفیق نیمه راه بودیم و یار قدیمی خودمون رو تنها گذاشتیم و چسبیدیم به موبایل هامون و شبکه های مجازی موبایلی که بیشتر و راحت تر در دسترسمونه. دیگه حتی خود جناب فخری مدیر پارسی بلاگ هم مثل قدیما وبلاگشون را زود به زود به روزرسانی نمی کنند.

خیلی دوست دارم دوباره همون فضای پر نشاط قدیمی بر پارسی بلاگ حاکم بشه.

 • کلمات کلیدی :

 • ::: پنج شنبه 96/8/11 ::: ساعت 8:1 صبح :::   توسط فاطمه ایمانی 
  نظرات شما: نظر

  بسم الله...

  35 هزار تومن ویزیت دکتر پرداخت کردیم و بعد از کلی معطلی ساعت 12:30 شب نوبت ما شد. دکتر آزمایش نوشت.

  سه روز بعد جواب آزمایش را که بردیم منشی گفت نوبت گرفتید؟ گفتم نه. مگه برای جواب آزمایش هم باید نوبت میگرفتیم؟ گفت بله.

  به منشی اعتراض کردم که از نظر قانونی نباید برای جواب آزمایش حق ویزیت مجدد دریافت بشه. منشی گفت تا حق ویزیت مجدد را پرداخت نکنید اجازه ندارید وارد اتاق دکتر بشید. نهایتا اگر قادر به پرداخت حق ویزیت نیستید چند ساعتی بشینید منتظر باشید تا من با خانم دکتر صحبت کنم ببینم جواب آزمایش شما رو میبینه! در هر صورت چون ویزیت مجدد را پرداخت نمیکنید نمیتونید خودتون برید داخل مطب.

  یاد بعضی از مسؤولین رده بالای دولت افتادم که از چیزی که حق قانونی مردم است، محرومشان می کنند، منتی هم بر سرشان می گذارند.

 • کلمات کلیدی : وجدان کاری، مسؤولین، پزشک

 • ::: سه شنبه 96/8/2 ::: ساعت 8:58 صبح :::   توسط فاطمه ایمانی 
  نظرات شما: نظر

  بسم الله

  حکمت_293


  * مصاحبت احمق


  « لا تَصْحَبِ الْمَائِقَ فَإِنَّهُ یُزَیِّنُ لَکَ فِعْلَهُ وَ یَوَدُّ أَنْ تَکُونَ مِثْلَهُ »

  ترجمه:

  با احمق معاشرت مکن، که کارهای احمقانه ی خود را برای تو زیبا جلوه می دهد، و دوست دارد تو هم مثل او باشی.
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ


  & مائق : کسی که حماقت شدید دارد. چنین کسی از کارهای احمقانه خود لذت میبرد و سعی می کند آن را زینت دهد، و جالب معرفی کند و اصرار دارد دیگران هم مانند او باشند.

  از آنجا که در انسان چیزی به نام روحیه محاکات نهفته شده که می خواهد خود را شبیه دیگران کند، چه بسا همنشینی با احمق تأثیر خود را بگذارد و به تدریج به سوی او گرایش پیدا کند، به خصوص اگر او کارهای احمقانه خود را تبلیغ و تزیین کند.

  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  برگرفته از کتاب پیام امام امیر المؤمنین علیه السلام، تألیف آیة الله العظمی مکارم شیرازی و همکاران، ج 14


  ::: دوشنبه 96/8/1 ::: ساعت 11:28 صبح :::   توسط فاطمه ایمانی 
  نظرات شما: نظر

  بسم الله

  حکمت 365 نهج البلاغه:

  الفِکرُ مِرآةٌ صافیةٌ، و الإعتبارُ مُنذرٌ ناصحٌ ...

  فکر، آینه ی شفاف و درخشنده ای است و حوادث عبرت انگیز، بیم دهنده و نصیحت کننده است.

  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  هنگامی که انسان فکر آماده ای داشته باشد، به هر چیز بنگرد درس عبرتی از آن می آموزد.

  در حدیثی از امیر مؤمنان علیه السلام می خوانیم: « إذا قدَّمتَ الفکر فی أفعالک حَسُنَت عواقبُک فی کلِّ أمرٍ » ؛ اگر کارهای خود را با فکر آغاز کنی، پایان تمام کارهای تو خوب خواهد بود.

  هنگامی که از یک سو از آینه ی شفاف فکر استفاده گردد، و از سوی دیگر از حوادث تاریخی و عبرت آموز، پند گرفته شود به یقین انسان می تواند در صراط مستقیم به سوی مقصد الهی پیش رود.


  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ


  برگرفته از کتاب پیام امام امیر المؤمنین علیه السلام، تألیف آیة الله العظمی مکارم شیرازی و همکاران، ج15

   

   

 • کلمات کلیدی : نهج البلاغه، فکر، اندیشیدن

 • ::: دوشنبه 96/8/1 ::: ساعت 11:22 صبح :::   توسط فاطمه ایمانی 
  نظرات شما: نظر

  بسم الله

  سلام

  سفر را دوست دارم، ولی نه همیشه. به نظرم هر انسانی جهت تنوع در زندگی، و تجدید روحیه و تازه شدن روح و روانش خوبه که هر چند وقتی یک بار به مسافرت بره. حالا بسته به نوع روحیه خودش سفر سیاحتی یا زیارتی یا هر دو در کنار هم باشه که چه بهتر.

  برای امثال من که در شهری غریب زندگی می کنند و از پدر و مادرشون دور هستند، بهترین سفر رفتن نزد پدر و مادر و دیدار خانواده است. در کنارش سفر زیارتی هم باشه که نور علی نور میشه. خصوصا سفر به شهر مقدس قم.

  اما انقدر خاطرات تلخ از سختی مسافرت در هوای گرم تو کویر خشک و سوزان دارم که هر وقت صحبت از مسافرت به قم در گرمای تابستان میشه خودم انصراف میدم و میگم فعلا نه! شاید بخاطر بچه هام باشه که اونها بیشتر از خودم در این مسیر 15 ساعته اذیت میشند.

  مواقعی هم هست که همه چی عالیه، و همه ی شرایط برای یک مسافرت به یاد ماندنی فراهمه به جز یک چیز! بله هزینه ی سفر. البته منظورم هزینه های سرسام آور نیست ها! گاهی اوقات واقعا به اندازه ی کمترین مقدار هم برای مسافرت مسیر طولانی فراهم نیست. و این یکی از سخت ترین شرایط زندگی دور از خانواده ی پدری است. و اینگونه است که با وجود داشتن همسری دلسوز که خیلی خوب هم غریبی شما را درک می کنه، نمیشه بیشتر از سالی دو بار به دیدن خانواده رفت.خسته کننده

  اینجاست که به کمترین ها هم راضی میشیم. مثلا مسافرت یکی دو روزه به مناطق خوش آب و هوای استان محل سکونتمون. یا حتی سفر کوتاه تر مثل سفر تفریحی یک روزه به خارج شهر، روستاهای اطراف و دیدار دوست و آشنا و یک روز خوش در جمعی دوستانه.

  به نظرم همیشه نباید اصرار به چیزی که دوست داریم داشته باشیم. خیلی وقت ها باید پا روی دلمون و خواسته هامون بگذاریم و از همین لحظات کوتاهی که برای آرامش ما فراهم شده لذت ببریم و شاد باشیم. سوء تفاهم نشه. منظورم این نیست که برای پیشرفت هیچ تلاشی نکنیم نه! منظورم اینه که کمتر غُر بزنیم و کمتر از شرایط موجود گله کنیم. این تجربه ی شش ساله ی زندگی مشترک خودمه. اوایل که به جنوب استان کرمان اومده بودم شرایط بد آب و هوا و امکانات کم شهر کوچکی که ساکنش هستم واقعا آزارم میداد. اما هر بار که بخاطر این موضوع به خدا گلایه میکردم، نمیدونم چطور میشد که خدا یک زندگی با شرایط بسیار بدتر را جلوی راهم قرار میداد، طوری که وقتی میدیدم بندگانی هستند که در شرایطی بسیار سخت تر دارند زندگی می کنند و راضی به رضای خدا هستند، از خودم خجالت میکشیدم و شرمنده میشدم.

  خوبه که قدر داشته هامون رو بدونیم. برای پیشرفت مادی و معنوی خودمون و خانواده مون تلاش کنیم، ولی نتیجه را بسپاریم به خدای مهربان که مطمئناً صلاح کار ما را بهتر از همه میدونه.

 • کلمات کلیدی :

 • ::: یکشنبه 96/5/1 ::: ساعت 9:58 صبح :::   توسط فاطمه ایمانی 
  نظرات شما: نظر

  بسم الله

  سلام

  امروز میخوام درباره ژلاتین حلال بنویسم. ژلاتینی که خودم خریدم و تجربه ش کردم و واقعا از این محصول راضی هستم. ژلاتین حلال برخلاف ژله های بازاری صددرصد ایرانیه و مواد شیمیایی هم نداره چون قراره خودمون بهش طعم و رنگ بدیم با مواد طبیعی مثل آبمیوه و شربتهای طبیعی، شیر، شکر، عسل و ... دسرهای سالم و خوشمزه درست کنیم. از زمانی که با ژلاتین حلال آشنا شدم دیگه با خیال راحت دسر و ژله درست میکنم.

  در ادامه خلاصه ای از آنچه در بروشور ژلاتین حلال اومده را براتون میگم تا شما هم بیشتر با خواص این محصول آشنا بشید.

  ژلاتین حلال دارای 85 تا 90 درصد پروتئینه و فاقد هرگونه قند و چربی. شرکت دانش بنیان فرآوری دارویی ژلاتین حلال برای رفع نگرانی های شرعی و دغدغه های مصرف کنندگان، اقدام به تهیه و پخش بسته بندی های خانگی ژلاتین نموده.

  من از طریق گروه تلگرامی این شرکت با این ژلاتین آشنا شدم. سفارش دادم و بوسیله پست در عرض 5 روز به دستم رسید. قیمتش هم واقعا مناسبه.

   

  از مهمترین خواص تغذیه ای ژلاتین میشه به موارد زیر اشاره کرد:

  کمک به هضم غذا، افزایش کلسیم موجود در خون، پیشگیری از پوکی استخوان و تسریع فرایند استخوان سازی در بدن و در نتیجه اثر ضد التهابی بر روی مفاصل، افزایش ترشح هورمون رشد و کمک به رشد نوزادان پس از تولد، کمک به فرایندهای سم زدایی از بدن توسط کبد، از بین بردن چین و چروک و کمک به نرمی و لطافت پوست، کمک به رشد و سلامت مو و ناخن، بهبود سیتم ایمنی بدن و کمک به التیام و بهبود انواع زخم مخصوصا زخم های مزمن مانند زخم های دیابتی، جلوگیری از گرفتگی عروق قلبی به کمک ویتامین c ، بهبود سیستم گوارش و در نتیجه کاهش وزن همراه با عضله سازی برای ورزشکاران

   اگه خواستید پیام بدید تا آیدی تلگرامی مدیر فروش این محصول را بهتون بدم. چون تو بازار راحت پیدا نمیشه.

  اینم چند تا از نمونه دسرها و ژله های من که با ژلاتین حلال درست کردم. :)

   

 • کلمات کلیدی : ژلاتین، حلال

 • ::: دوشنبه 96/4/12 ::: ساعت 12:39 عصر :::   توسط فاطمه ایمانی 
  نظرات شما: نظر
     1   2      >