سفارش تبلیغ
صبا
چون تنگدست شدید به صدقه دادن با خدا سودا کنید . [نهج البلاغه]
 

 

 

پیاده تا عرش

سالگرد ارتحال ملکوتی حاج رضا ابوالقاسمی پور

یه وقت غم تو دلت نیاد بگی من یه بدی کردم دیگه امام زمان منو تحویلم نمیگیره! بابا من به تو نزدیکم! تو احساس بکن من بهت نزدیکم همه چی حل میشه...

یا صاحب الزمان... تو چجوری داری زندگیتو سپری میکنی؟ خوشی؟! حالت خوبه؟ خوش میگذره آقا؟ ما که بی تو داریم خوش میگذرونیم آقا! تو دلت برا ما تنگ میشه ما دلتنگ تو نمیشیم... تو هوای ما رو داری ما هوای تو رو نداریم...

ای نفس! یه عمری دنبال خودت بودی، برای خودت خوردی برای خودت آشامیدی! یه ماه برای خدا زندگی کن! رابطتو با خدا درست میکنی....

یا صاحب الزمان! یه کم از اون لذت مناجاتی که خوبان درگاه خدا با تو داشتند به منم بچشون! اونایی که وقتی خلوتی شروع میشد و گوشه ای پیدا می کردند، سیمشون سریع به تو وصل میشد و یا صاحب الزمان می گفتند.... یه کم از اون لذت رو به ما بچشون...

یا صاحب الزمان، زبانم رو باز کن آقا با تو حرف بزنم، زبان بسته ام! تا یه گوشه ای پیدا میشه باهات حرف بزنم لکنت زبون می گیرم، نمیدونم باید باهات چی بگم چه درد دلی داشته باشم، کمکم کن زبانم باز بشه، بتونم با تو حرف بزنم....

دیگه خسته شدم از تاریکی! آقا تو این عالم تو این ظلمت دارم گُم میشم دستمو بگیر، رهام نکن، به من لذت حرف زدن با خودتو بده... یا صاحب الزمان...

*********************************************

با وجودی که بارها و بارها فایل های صوتی سخنرانی های حاج رضا ابوالقاسمی پور را گوش دادم، ولی نمیدونم چرا حرف های ایشون هیچ وقت برام تکراری نشده و هر بار که مجددا به صحبت های ایشون گوش میدم تحت تأثیر معنویتی که در کلام ایشون هست قرار می گیرم.

با وجودی که ایشون رو نمیشناختم و بعد از وفاتشون با شخصیت معنوی شون آشنا شدم ولی نمیدونم چرا همیشه سالگرد رحلتشون که نزدیک میشه غم عجیبی سرتاسر وجودم رو فرا میگیره ...

و چه مظلومانه همراه همسرشون دار فانی را وداع گفتند و علی کوچولوی 7 ساله شون را تنها گذاشتند و داغ غم از دست رفتنشون را برای همیشه بر دل خانواده و نزدیکان و حتی غریبه هایی که بعدا ایشون را شناختند گذاشتند...

روحشون شاد ...

اللّهمّ صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم

 

پی نوشت:

لینک دانلود قسمت هایی از صحبت های زنده یاد حاج رضا ابوالقاسمی پور:

کلیپ 1

کلیپ 2

کلیپ 3

کلیپ 4

 

مطالب مرتبط:

شیخ رضا که یود؟

منبر عشق

رفتی؟ به همین راحتی!

درد دلی با شیخ رضا

توصیه های شیخ رضا

شیخ رضا ابوالقاسمی پور


::: شنبه 91/10/2 ::: ساعت 10:33 صبح :::   توسط فاطمه ایمانی 
نظرات شما: نظر

در حدیثى از امام صادق علیه السلام مى خوانیم:


« اِذَا اتَّهَمَ المُؤُمِنُ اَخاهُ اِنماثَ الایمانُ مِن قَلبِهِ کَما یَنماثُ المِلحُ فِى الماءِ »


هرگاه مؤمن به برادر [دینى] خود تهمت بزند، ایمان در قلب او از میان مى‏رود، همچنان که نمک در آب، ذوب مى‏شود.

نمیدونم به دور و برتون و رفتار دیگران دقت کردید یا نه! بسیاری از آدمها خیلی راحت درباره ی دیگران اظهار نظر میکنند و تهمت میزنند.

حتی خیلی وقتا دیدم اطرافیان درباره افرادی که اصلا نمیشناسند و تا به حال ندیدند هم نظر میدهند به راحتی خوردن یک لیوان آب به آنها تهمت میزنند.

 

نمونه اش پیام های گاه و بیگاهی است که برخی افراد که اصلا بنده را نمیشناسند و تازه برای اولین بار به این وبلاگ سر زده اند می دهند. افرادی که هیچ شناختی از من و همسرم ندارند به راحتی درباره ی ما صحبت میکنند و حتی شک هم به خود راه نمی دهند که شاید این یک مورد خلاف اون چیزی باشه که ما تا بحال دیده ایم.

خطاب به همولایتی که در نظرشون گفته بودند: از قدیم گفته اند این چشم به اون چشم نم پس نمی ده ........... مداحا همه کاسبن . گول ظاهر اونا رو نخور ............. اونا تو رو فریب می دن عزیزجان ................حواست جمع باشه

اینکه بعضی از مداحان محترم مداحی را با کاسبی اشتباه گرفتند و به فکر پر کردن جیب خود هستند قابل انکار نیست ولی آیا میشه این مورد را به تمام مداحان بزرگوار نسبت داد؟! ایشون این پیام را برای پستی که من گفته بودم همسرم مداح است و برای مداحی اش پولی دریافت نمیکند نوشته بود و اینکه من حواسم را جمع کنم و فریبش را نخورم!!! نمیدونم این فرد واقعا پیش خودش چی فکر کرده که تونسته اینطور در مورد کسی که هیچ وقت ندیده و نمیشناسه قضاوت کنه!!!

همسر من کارمند است و بخاطر استعداد خدادادی که داره مداحی نیز میکنه و برای این کار پولی دریافت نمیکنه چون اولا مداحی شغلش نیست، ثانیا میگه این کمترین کاریه که میتونه برای اهل بیت علیهم السلام انجام بده و همیشه مدیون اونهاست. خیلی اوقات وقتی برای مداحی از دو جا دعوتش میکنند، اون مراسمی که فضاش ساده تر و بی آلایش تر هست و وسع مالی کمتری دارند را قبول میکنه. میگه هر چی فضای مراسم ساده تر و گمنام تر باشه حال و هوای معنوی اون فضا بیشتره. میگه گاهی اوقات بوده که مثلا از طرف دانشگاه من را دعوت کردند مداحی کنم و همزمان یک منزل برای روضه دعوتم کرده و من مداحی برای اون منزل را انتخاب کردم چون میدونم که برای مداحی در اون دانشگاه مداحان زیادی سر و دست میشکنند و اگه من قبول نکنم مطمئنم به سرعت مداح دیگه ای جایگزین میشه ولی برای این منزل که تعداد جمعیت انگشت شماری حضور پیدا میکنند اینطور نیست، خصوصا اگه اهل منزل هزینه ای به مداح ندهند که خیلی سخت میتونند مداح پیدا کنند. ایشون معتقده که هر کسی که عاشق اهل بیت علیهم السلام است، در حدّ وسعش برای اهل بیت علیهم السلام قدم بر میداره. یکی مالش را وقف ائمه علیهم السلام میکنه، یکی علمش را ... و ایشون حنجره اش را وقف این کار کرده چون توانش در این حدّه. و اگر لازم باشه جانش را نیز در این راه میگذاره.

و اما ...

با وجود تمام صحبت هایم اگر یک مداح نیز برای مداحی اش پول بگیرد که گناه نکرده! بالاخره اون بنده ی خدا داره حنجره اش را برای این کار میگذاره. چه بسا مداحانی که پا به سن گذاشتند و با مشکلات و بیماری های حنجره و ... مواجه شده اند. آیا هزینه ی درمان این بزرگواران را دیگران تامین میکنند؟! بالاخره آنها نیز حق دارند در ازای کاری که انجام میدهند وقتی که میگذارند هزینه ای دریافت کنند. تشخیص اینکه چه وقت به صورت رایگان و بدون دریافت هزینه مداحی کنند و چه وقت پول بگیرند با خودشان است، ضمن اینکه مردم با رغبت و میل خود به مداحان بزرگوار پول میدهند. چه بسا که هزینه ای که دریافت میکنند را صرف امور خیریه کنند و کسی خبر نداشته باشد!

البته حساب مداحانی که نرخ تعیین میکنند جداست! منظورم مداحان انگشت شماری است که مبالغ نجومی برای مداحی خود تعیین میکنند و فراموش کرده اند که برای چه کسی نفس میزنند! بله به گوش ما هم می رسد که بعضی از مداحان برای یک شب مداحی شان بیش از یک میلیون تومان دریافت میکنند. ولی چون خودم به چشم ندیده ام و مطمئن نیستم که درست باشد ، ترجیح می دهم هیچ وقت درباره این مساله صحبت نکنم! حتی بر فرض که این اخبار نیز صحیح باشد، بینی و بین الله چند در صد مداحان بزرگوار اینگونه اند؟! آیا انصاف است که اشتباه در صد کمی از مداحان را به تمامی این قشر محترم نسبت داد؟!

به نظر من مداحانی که برای مداحی شان مبالغ هنگفت و نجومی تعیین میکنند، گناهشان بیشتر از افرادی است که به راحتی به مداحان تهمت میزنند؛ زیرا باعث بدبینی آنها نسبت به دیگران مداحان شریف و آبرومند شده اند!

قضاوت با خودتان و وجدان خودتان ...

 

 • کلمات کلیدی : مداحی ، تهمت

 • ::: یکشنبه 89/12/8 ::: ساعت 8:4 عصر :::   توسط فاطمه ایمانی 
  نظرات شما: نظر

  امروز در کلوب مطلبی خوندم که خیلی ناراحت شدم از این عمل غیر انسانی ...

  غذایی به نام Foie Gras به معنی جگر چرب غذای تجملی و گران قیمتی است که منشاء آن فرانسه است و در رستورانهایی چون مک دونالد و کی اف سی سرو می شود.

  برای تهیه این غذا مرغابی و غازها را مجبور می کنند مقدار زیادی چربی بخورند تا بیش از اندازه چاق شوند و به بیماری جگر چرب مبتلا شوند.

  پرندگان مجبور می شوند مقدار زیادی روغن و غذای چرب بخورند حتی اگر میلی به خوردن آن نداشته باشند.

  یک لوله فلزی از گلوی حیوان به داخل معده وارد می کنند و به حیوان غذا می خورانند تا حدی که جگر آنها بزرگ و بزرگتر شود؛

  سپس آنها را درون قفس های بسیار کوچک قرار می دهند و آنها را مجبور می کنند که در یک حالت ثابت و بدون حرکت بایستند تا انرژی مصرف نکنند.

  خوب نگاه کنید. می توانید غم را در چشمهای او ببینید؟

  پاهای آنها در اثر ایستادن های ثابت و طولانی مدت ورم می کند. و نمی توانند بخوابند. و البته نیازی هم به خواب نیست چون دوباره مجبور هستند غذا بخورند.

  آنها سعی می کنند از جان خود دفاع کنند، اما این تلاش هم بی فایده است.

  آنها را مجبور به خوردن می کنند تا جایی که بمیرند و یا بدن آنها نتواند این مقدار غذا را تحمل کنند

  همانطور که می بینید غذا از دهان حیوان بیرون زده

  آنهایی زنده می‌مانند، بیمار می شوند و از مخرج آنها هنگام دفع مدفوع خون جاری می شود

  آنها نه تنها از ناحیه دهان و گلو دچار جراحت می شوند، بلکه تمام مدت زندگی غم انگیز خود از دل درد و ورم و درد پا عذاب می کشند.

  نه خوابی دارند و نه حرکت و جنب و جوشی، که مطابق غریزه خود و مطابق آزادی و زندگی که خداوند به آنها داده بتوانند آسمان را ببینند ، روی زمین راه بروند و در آب شنا کنند.

  در عکس زیر می توانید جگر چرب را در مقایسه با جگر معمولی حیوان ببینید:

  از خودمان شروع کنیم. قبل از خوردن هر چیز تفکر کنیم که چه می خوریم و به چه قیمتی.

  به سلامتی خود و جان حیوانات اهمیت دهیم. غذایی که زجر دادن و شکنجه شدن حیوانات تهیه شود جز سم و سرطان چیزی عایدمان نخواهد کرد.

   

 • کلمات کلیدی : وجدان

 • ::: چهارشنبه 89/12/4 ::: ساعت 9:49 عصر :::   توسط فاطمه ایمانی 
  نظرات شما: نظر

  این روزا واژه ی زیبای مادر زیاد به گوش میرسه. هر جا قدم میذاریم حرف از مادر و مهربانی هاشه. همه در فکر تدارک جشن روز مادر هستند و کادوهاشون را آماده کردند که فردا به مادرشون تقدیم کنند.

  ولی الان در این دل شب دل یه دختر نوجوان داغدار مادرشه. امروز مائده با مادرش خداحافظی کرد. مادرش زیر خروارها خاک مدفون شد و امشب شب اول قبرشه. نمیدونم تو دل این طفل معصوم چی میگذره.

  خیلی سخته بخدا ... هر لحظه یادش میافتم بغض راه گلمو میبنده. خیلی سخته خیلی ...

  دیشب خبری به دستم رسید که خیلی ناراحت شدم. خبر درگذشت یک همسر یک مادر یک دختر یک دوست یک وبلاگ نویس متدیّن و متعهّد؛ خانم مرضیه پژمان یار نویسنده وبلاگ فریاد بی صدا.

  هر چند مرضیه خانم را خیلی نمیشناختم ولی دیشب وقتی خبر فوت ایشون را شنیدم واقعا ناراحت شدم. وقتی شنیدم که یه دختر نوجوان بی مادر شده بیشتر ناراحت شدم. نمیدونم دختر خانم پژمان یار از این به بعد چطوری میخواد روزگار رو سپری کنه. بی مادری بد دردیه ...

  نمیدونم همسر خانم پژمان یار چه حالی داره! از دست دادن یار و شریک زندگی تو اوج جوونی واقعا دشواره. امیدوارم خدا به خانواده مرضیه خانم صبر بده.

  وقتی فکرشو میکنم من که ایشون را اونقدرا نمیشناختم با شنیدن خبر درگذشت ایشون انقدر ناراحت و غصه دار شدم دیگه به خانواده و نزدیکان ایشون چی میگذره!

  از همه ی شما خواهش میکنم به رسم هم دینی برای این مرحومه دعا کنید که امشب بیشتر از هر وقت دیگه به دعای خیر شما نیاز داره.

  شادی روح مرحومه مرضیه پژمان یار فاتحه و صلوات

  دوستانی که قصد شرکت در مراسم ختم قرآن برای شادی روح آن مرحومه را دارند به این وبلاگ سر بزنند و در بخش نظرات جزء قرآن انتخاب کنند و نثار روح ایشون کنند.


  ::: پنج شنبه 89/3/13 ::: ساعت 12:39 صبح :::   توسط فاطمه ایمانی 
  نظرات شما: نظر